KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Glasmålning 8078517
*
nr 807 8517
Glasmålning
Kina, 48x34
Utrop:
1.200 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2013
kl 20:00:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/2 12:14:00
1
2.600 kr
11/2 19:54:55
2
1.200 kr
11/2 19:55:15
2
2.400 kr
11/2 19:55:45
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien glasmålning kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04
-
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:22
*
Glasmålning
nr 807 8517
Glasmålning
Kina, 48x34
Utrop: | 1.200 kr |
---|---|
Såld: | 2.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/2 12:14:00 | 1 | 2.600 kr |
11/2 19:54:55 | 2 | 1.200 kr |
11/2 19:55:15 | 2 | 2.400 kr |
11/2 19:55:45 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien glasmålning kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31 -
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04 -
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:22